Monday, December 31, 2018

עוד שטויות מנפתלי בנט / More Nonsense from Naftali Bennett

כ"ג לחודש העשירי תשע"ט
English follows the Hebrew.
הקול היהודי עוצמה יהודית: "אין כל חדש ב'ימין החדש'"
בעקבות הודעת בנט ושקד אמש מגיבות מפלגות האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית: "בנט חושב שיעשה אקזיט על הגב של הציונות הדתית"

מערכת הקול-היהודי כ"ב טבת תשע"ט - 30/12/2018

בעקבות הודעתם של נפתלי בנט ואיילת שקד על הקמת מפלגה דתית-חילונית, פרסמה אמש מפלגת עוצמה יהודית קריאה לחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' והשר לשעבר אלי ישי לחבור לבלוק טכני שיהווה מפץ ימני שיאחד את כל המחנה הדתי לאומי למאבק על ארץ ישראל ועל זהותה היהודית של המדינה. (המשך)

עשר אגורות (2¢):
נפתלי בנט

אנשי מפלגת עוצמה יהודית מפרשים את זה חי טוב: "אין כל חדש ב'ימין החדש.'"

האסטרטגי של בנט פשוט שטות פוליטי מעוצבת כדי לקחת קולות מהליכוד. בע"ה מפלגת דתי לאומי [מפד"ל], מה שקראו לבית היהודי בעבר, סוף סוף תיקרס.
במקביל הודיעו אלי בן דהן, סגן שר הבטחון וח"כ מוטי יוגב כי ישארו במפלגת הבית היהודי שניהם אף הודיעו כי יתמודדו לראשותה של המפלגה.
ח"כ שולי "מתקיפת זכויות להורים" משולם רפאלי גם עוזבת את הבית היהודי ותצטרף ל"הימין החדש."
גורמים בעוצמה יהודית אמרו בתגובה להחטת בנט ושקד כי "נפתלי בנט איכזב בגדול והיה שותף לחוסר מעש מתמשך שכלל את הפקרת הדרום, השתלטות הבדואים על אדמות הנגב, גירוש יהודים מבתיהם בעמונה ובנתיב האבות, וההתקפלות בחאן אל אחמר חרף החלטת בג"צ כי יש לפנות את המקום". ניסיון של בנט להתנער מאחריותו לממשלה שאמרה ימין ועשתה שמאל, היא פתטית".
מנגד קרנו של ח"כי בצלאל סמוטריץ' שהודיע על התמודדות לתפקיד יו"ר האיחוד הלאומי, צפויה לעלות והוא הודיעה כי יפעל לגיבוש הציונות הדתית סביבו. 
אפשר לראות את ח"כ סמוריץ' מדבר עם נוצרים אבנג'יליקלים (בתמונה למטה). אני שלחתי הודעה למייל שלו בכנסת לשאול אותו על האירוע הזה. עד כאן. אני לא קיבלת שום תגובה. אני מקווה שחברי עוצמה יהודית יכולים לתקן את ההשקפה של סמוריץ' , או שהוא פשוט לא ירצה להצטרף איתם במפלגה שלהם.
זאב אלקין
(YNET) השר להגנת הסביבה ולענייני ירושלים זאב אלקין (הליכוד) תקף הבוקר (א') את נפתלי בנט ואיילת שקד על הקמת מפלגת "הימין החדש". בריאיון שערך באולפן ynet אמר אלקין כי המהלך מסכן את הימין ואת ניצחון הגוש. ח"כ דוד ביטן (הליכוד) התראיין אף הוא בנושא ואמר: "הם בגדו בבוחרים שלהם ובגדו בבית היהודי". 
אלקין אמר שהוא הופתע מפרישתם של שר החינוך ושרת המשפטים ממפלגת הבית היהודי, ואמר כי "זה קצת מתחיל להזכיר לי את 1992. הרבה ראשי מפלגות רצו, ובסוף הימין קיבל הרבה קולות והפסיד בבחירות". הוא דחה את הביקורת של בנט ושקד על מערכת היחסים של נתניהו עם הציונות הדתית, ואמר כי "בסופו של דבר מקימים מפלגה עם אותו ההרכב: בנט, שקד ומועלם-רפאלי. מה השוני מהבית היהודי המקורי? הם פשוט לקחו מפלגה של שמונה מנדטים וחילקו אותה לשתיים. בסופו של דבר אחד משני החלקים יכול להישאר מתחת לאחוז החסימה ולשרוף מנדטים לגוש הימין".
אז יש הבדל בין "הימין החדש" לבית היהודי?

בככל לא.

היא פשוט עוד שטויות של בנט.

המפד"ל לא היתה דתית ולא ימינית.

הבית היהודית לא בית ובכלל לא יהודית.

ועכשיו יש מפלת "הימין החדש," והיא לא ימינית וגם לחדשה בכלל.

התכנית של בנט
The Bennett Plan
The Jewish Voice: Otzmah Yehudit Party: "There is Nothing New in the 'New Right'"
Following Bennett and Shaked's announcement last night, the parties of the National Union and Jewish power react: "Bennett thinks he will make an exit on the back of religious Zionism" 
December 30, 2018 
Following a statement by Naftali Bennett and Ayelet Shaked on the establishment of a religious-secular party, the Jewish Power Party yesterday called on MK Bezalel Smotrich and former Minister Eli Yishai to join a technical block that would constitute a right-wing blow to unite the entire national religious camp for the struggle for the Land of Israel and the Jewish identity of the state. (cont.)
Esser Agaroth (2¢):
Naftali Bennett
The Otzmah Yehudit Party says it best... "There is nothing new in the 'New Right'"

It's just some political shenanigans, design to pull votes away from the Likud. Hopefully, the National Religious Party will finally implode.
Eli Ben Dahan, Deputy Minister of Defense and MK Moti Yogev, announced that they would remain in the Jewish Home Party, and that they would both run for the party's leadership.
MK Shuli "chip away at parental rights" Meshulam Refaeli is set to join Bennett and Shaked.
Betzalel Smorich
"Sources in Otzmah Yehudit said in response to the Bennett and Shaked attack that "Naftali Bennett was a big loser and was a partner to continuous inactivity, including the abandonment of the south, the Bedouin takeover of Negev lands, the expulsion of Jews from their homes in Amona and the path of the Patriarchs, the place". Bennett's attempt to shake off his responsibility for the government that said right and did left is pathetic. 
Betzalel Smotrich announced that he is running for the chairmanship of the National Union. He also announced that he will work to consolidate religious Zionism around him.
MK Smorich can be seen here (left) speaking to Evangelical Christians. Let's hope that Otzmah Yehudit either sets him straight, or fails to recruit him.
(YNET) Meanwhile, Likud minister Ze’ev Elkin on Sunday slammed Bennett and Shaked for their decision to split, saying that it would weaken the right-wing camp.

"This moves jeopardize the right-wing bloc and an electoral win," Elkin told Ynet. "This reminds me of what happened in 1992. Many heads of parties popped up, the right gained a lot of voices, but lost in the general elections."

Elkin also rejected the claim by Bennett and Shaked that Netanyahu only appealed to the religious-Zionist bloc.

"How is this new party different from Jewish Home? They just took an eight-seat party and divided it in half," Elkin said. "One of the parties might not pass the the electoral threshold (of four seats) and squander the right-wing bloc's seats."

He added: "This is a dangerous move. Those who want a niche party, should vote for the old Jewish Home. Those who seek a party for both religious and secular rightists should vote for the Likud," he said.
How IS it different that The Jewish Home Party?

It isn't.

This is just more Bennett nonsense.

The National Religious Party was neither national nor religious.

The Jewish Home Party was neither Jewish nor a home.

And, now, the "New Right" Party is neither "new," nor "right."

No comments:

You Might Also Like...