Monday, December 07, 2020

פרשת וישלח: מזכיר מדינת ארה״ב בא לישראל = עשו בא ליעקב / Parshat Vayishlach: U. S. Secretary of State Coming to Israel = Esau Coming to Jacob

כ״א לחודש התשעי תשפ״א
English follows the Hebrew.
YNET: פומפאו: מוצרים מההתנחלויות יוגדרו "תוצרת ישראל"
מזכיר המדינה פומפאו מודיע על שינוי במדיניות ארה"ב, כשבועיים לאחר ההפסד בבחירות: בביקור ראשון של שר חוץ אמריקני בהתנחלות אמר פומפאו כי מוצרי ההתנחלויות יסווגו כ"תוצרת ישראל". לפני כן בישר כי ארה"ב תכריז על תנועת ה-BDS כאנטישמית: "היא סרטן, נפסיק את תמיכתנו בקבוצות שיש להן קשר ל-BDS". נתניהו הודה לו: "זה מדהים"
איתמר אייכנר, אלישע בן קימון עודכן: 19.11.20
עשר אגורות (2¢):
וַיִּשָּׂא יַעֲקֹב עֵינָיו, וַיַּרְא וְהִנֵּה עֵשָׂו בָּא, וְעִמּוֹ, אַרְבַּע מֵאוֹת אִישׁ; וַיַּחַץ אֶת-הַיְלָדִים, עַל-לֵאָה וְעַל-רָחֵל, וְעַל, שְׁתֵּי הַשְּׁפָחוֹת. (בראשית לג,א)
הפסוק הזה מפרשת השבוע וישלח פותח את המפגש לפני המפגש האחרון של יעקב ועשיו, כשהם מגיעים לחברון כדי לקבור את אביו יצחק (בראשית לה,כט).

עשו הוא אחיו התאום של יעקב (ישראל) הבכור של יצחק (בראשית כה,כד-כו). אחד מנכדיו של עשו היה עמלק, שצאצאיו ניסו להשמיד את בני ישראל אחרי שיצאו ממצרים ועברו את ים סוף (בראשית לו,יב, שמות יז,ח-טז). רבים מאמינים כי צאצאי עמלק גם ביצעו את השואה.

עשו הוא אדום (בראשית לח,א; לח,ח). אדום הוא רומא (בראשית רבה, פרד״א לח וכו'). אדום הוא המערב (מלבי״ם). אדום הוא הגלות הרביעית, הנוכחית, ובתקווה האחרונה של עם ישראל.

אז מה הקשר בין פרשת וישלח לביקורו של מזכיר המדינה ארה״ב מייק פומפאו, ל״שטחים,״ לארץ אבותיו של שבט בנימין?(ראו שמאלה את המפה)

בחינת ההיסטוריה מגלה כי ארה"ב היא יורשת מרכזית של האימפריה הרומית; זהו מרכיב עיקרי של אדום, אירופה היא הרכיב האחר.

אין לי שום ספק שהאנשי תנועת הסברה הסובלים מהמצב של תלות שיתופית בכו משמחה ואקסטזה על האהבה והאישורים הנוספים שהם מאמינים שקיבלו מממשלת ארה"ב מול הביקור המיוחד הזה. אבל הם חייבים ללמוד מההיסטוריה, כולל ההיסטוריה הנזכרת בתורה.

אבל אתם צועקים, ״טראמפ שונה מכל נשיאי ארה"ב הקודמים! הוא לא מאיים אותנו! הוא החבר הטוב ביותר של ישראל! אפילו יש לו נכדים יהודים דתיים!"

חתנו של הנשיא טראמפ יואל חיים (ג'ארד) קושנר, אבי הנכדים היהודים הדתיים הללו אומר את הדברים הבאים בראיון הווידיאו למטה:
"... מה שעשינו היום הוא צעד מרכזי. נכון. מכיוון שנתנו להם הצעה, שבה לראשונה המקום בו העולם האסלאמי כולו יכול לומר שהמסגד (אל-אקצה) בטוח. וכל מוסלמי שרוצה לבוא להתפלל מוזמן. " (13:11) 
לכן, העובדה שיש לנשיא טראמפ נכדים יהודים לא כל כך מרשימה אותי. וגם לכדאי לכם להתרשם מזה.

ואיפה בדיוק ייבנה בית המקדש השלישי, ג'ארד? אתה כן מאמין שבית המקדש יבנה מחדש, נכון? כיהודי דתי אתה גם מאמין שהקב״ה נשבע לעם ישראל את ארץ ישראל, ולא לאומות אחרות, נכון? אני אחכה לתגובה שלך.

ברגע זה כנראה אנשי תנועת ההסברה יגידו לי שאני "... פשוט לא מבין. ושזו אסטרטגיה!"

אסטרטגיה יהודית אמיתית לעולם לא כוללת התעלמות מהתורה. סליפה ומניפולצית התורה הן הגישות של עשו, ולא של יעקב. ככל הנראה, בעלי שיטות כאלה כוללי היהודים שנשארים תקועים במנטליות של אדום, ולא רק האלה שעדיין מתגוררים באדום. לצערנו, יש גם כאלה המתגוררים בארץ ישראל, בזמן שהראשים שלהם עדיין חי באדום.

הנשיא טראמפ כן שונה מנשיאי ארה״ב קודמים. הוא נתן לנו מחמאה ופרס מדי פעם וגרם לנו להאמין שהוא פועל אך ורק לטובת ישראל. בינתיים הוא עדיין תומך בהקמת מדינה "פלסטינית" ערבית נוספת של טרור באדמתנו, כלומר הלחייב אותנו למסור להם לחלוטין את חלקי הארץ אשר ה׳ נשבע לאבותנו למורשה.

אתם ידעתם את זה, נכון?

מבוסס על תמונה ע״י סוזן וואלש, 25.03.19
Based on a photo by Susan Walsh, March 25, 2019

הנשיא טראמפ המשיך להראות את הצבעים האמיתיים של אדום (כלומר עשו), ורצה לשלוט את ארץ ישראל לטובת ארה"ב. כפי שכתבתי בעבר, הנשיא טראמפ הוא אחלה נשיא ארה"ב. הוא עובד קשה למען טובת ארה"ב ועמיה, ולא למען טובת ישראל.

האמת היא הנשיא טראמפ כנראה מאמין כי האינטרסים של ארה"ב ושל ישראל הם אותם הדברים. אבל, בהחלט הם לא אותם הדברים.

יאמר לך אדם חרבו שתיהן אל תאמן ישבו שתיהן אל תאמן חרבה קסרי וישבה ירושלים חרבה ירושלים  וישבה קסרי תאמן. (תלמוד בבלי מגילה ו,א)

קסרי היא רומא וירושלים היא ישראל. רק אחת מהן יכולה להיות בשלטון ולעולם לא שתייהן.

כל כך הרבה יהודים שכחו שלחיות בגולה הוא בעצם עונש (הרב משה ליכמן, Eretz Yisrael in the Parsha). הם מוכנים להבין מלימוד היסטוריה את הענויים והזוועות הגופניים ורוחניים שהיו לנו בבבל, בפרס, ובשלטון היווני. אבל הם מסתכלים בסביבתם באדום, לבתיהם, להזדמנויות שלהם לפרנסה ולחינוך , ליוקרתם המקצועית, ואפילו לבתי הספר הדתיים ולישיבות שלהם, ושואלים את עצמם "איזה גלות?"

באותו הזמן בישראל, יש הרבה יהודים אמריקאים עדיין מנסים להחזיק את הקשר שלהם לאח הגדול עשו. יש לאלה המזדהים כימינים דתיים, קשרים עם הנוצרים האוונגליסטים, ואפילו את המיסיונרים הנוצרים הגלויים יותר. בצד השני יש היהודים השמאליים החילוניים והמודרניים, ממש מזדהים עם "הפרוגרסיבים" גם בארה״ב וגם באירופה.

עשיו היה הצדקן, האח הגדול של יעקב שבהתחלת ויתר על בכורתו, ואז רדף מאחורי יעקב בכדי להרוג אותו למטרה להשיג את בכורתו בחזרה. ואז ניסה לתפעל את אחיו לנשק אותו (לנשך אותו באמת) ולשכנע להצטרף איתו לנסיעה לשעיר. כמו כן במהלך ההיסטוריה, הנוצרים ניסו להרוג אותנו, לנצר אותנו, ועכשיו "להיות ידידינו" דרך זריקת ״אהבה״ וכסף עלינו, ואפילו חלקם "מתנצלים" ומתנערים מדרכיהם הקודמות. אבל, לאיזה מטרה? כדי להחזיר את בכורתו של אבותם, של עשו. האריז״ל מלמד כי ישו (יש״ו) היה למעשה גלגול נשמות של עשו.

אך לפי המסורת שלנו עשיו שכב עם כל שהוא בחר, אשת איש, זכר, ואפילו בעלי חיים. וגם הוא מעולם לא קיים את מצוות ברית מילה. כשהיה תינוק בן שמונה ימים נדחתה המילה בגלל חששות בריאותיים. כלומר הוא לא הצליח להתחייב לקדוש ברוך הוא ותורתו, בדיוק כמו הנוצרים הראשונים שדחו את התורה שבעל פה, והעדיפו לעשות את מה שהם רצו, בדומה לצדוקים, לקראים, למייסדי התנועה הרפורמית וכיום הטורפים חברי תנועות הנקראות "יהדות משיחית" שהיא באמת לא יהדות בכלל.

עשו גם היה אבי הנוצרים, וגם אבי "הפרוגרסיבים" של עולם המערב.

האנשים "הפרוגרסיבים" האלה עושים את כל מה שהם רוצים לעשות , ומוחים על הזכות לעשות כך. רבים מהם אפילו מסלפים את התורה על מנת להצדיק את מעשיהם, שוללים את עצמם להאמין ש"אושרם" חסר המעצורים הוא מה שהקב"ה רוצה. רעיונות כאלה גרמו ליהודים לצאת מדרך התורה. הם התבוללו בתרבות המערבית והאדומית. כלומר הם מאובדים באופן רוחני.

אך, מה התירוץ של שומרי התורה, שותפי הפעולה עם צאצאיו הרוחניים של עשו שהם מאפשרים להם ״חניה בקרקע״ בארץ ישראל (משנה תורה, הל׳ עבודת חוץ וחוקי הגויים י,א-ט)? האם הם טוענים שאנו עדיין במצב של ״יד הגויים תקיפה״ בכדי להצדיק את הרפיית חוקי התורה הללו? הם משכירים להם בתים מגורים ולא רק מתקני אחסון המותרים. אלא הם מאפשרים להם להתגורר בארץ ישראל בפועל.

אחת מה"מתנדבים" הנוצרים ידועה בשומרון הצהירה:

"הקרב הוא על הארץ, כי אלוהים נתן אותה לצאצאי אברהם, וזה כולל אותנו!״ (2009)

באמת? לא אמת. למעשה, בשבוע שעבר שמעתי שבפרשת וישלח, עשו נזכר כמה פעמים כאחיו של יעקב, ומעולם לא כבן יצחק, וגם לא כנכדו של אברהם. זה כדי ללמד שעשו לא הבכור ולא יורש ארץ ישראל ע״י הקב"ה. והתורה מזכירה לנו את זה עוד כמה פעמים.

שותפי פעולה יהודיים אלה גם שומרים על הזכות של אדום, בכך שהם מקבלים עזרה מצאצאיו, ובכך מונעים את נפילתו. זכורים מלעיל? ישראל ורומא אינן יכולות לעמוד בו זמנית. שותפי הפעולה האלה גם מונעים מהיהודים מללמוד שוב להסתדר לבדם ללא תמיכה (או ״אהבה״) מבחוץ. ברור שלחיות ככה יהיה קשה בהתחלה, אבל מבחינה רוחנית ופסיכולוגית, זה התרופה הטובה ביותר להתרפא ממחלת ההתבוללות.

כמובן שתשאלו: "האם הנשיא ביידן יהיה טוב יותר מהנשיא טראמפ?" זה תלוי במה זאת אומרת ״טוב יותר״. אני מניח שיש יהודים שיאמינו כי ויתור על חלקים מארץ ישראל על צאצאיו הנוצרים של עשו עדיף על פני מסירת הכל לחברה הגלובליסטית הדורשת להסיר את כל גבולות בינלאומיות. והתכנית הזו בארץ ישראל תתחיל בהסרת אופי יהודי שלה, ואז השתלבות מוגברת של הערבים בחברה ובאזרחות בישראל. לדמוקרטים רבים יש המטרה הגלובליסטית הזו ונועזים יותר בהבעת דעתם בעניין זה.

כמובן, אף נשיא ארה״ב אינו טוב עבור היהודים, מכיוון שיהודים כבר לא צריכים להתגורר בארץ זרה של הגויים. כן! ארה"ב היא ארץ זרה ושל הגויים ולא שלנו!

רבים מתלוננים על אופן ניהול מדינת ישראל, וככה מתרצים את מגוריהם בחוצה לארץ.

אני מציע ליהודים אלה להפסיק להתלונן על הבעיה ולהתחיל להשתתף בחיפוש הפתרון. לעלות ארצה ולנסות לשנות את המצב! להשקיע את זמנכם ומרצכם, כל חייכם במולדתנו אשר ה׳ נשבע לאבותנו, ולא במדינות אדום, כמו ארה"ב, שאר צפון ודרום אמריקה, אירופה, אוסטרליה, ניו זילנד ודרום אפריקה.

(Tip credit: Yekutiel Ben-Ya'akov)

YNET: Pompeo says U.S. to mark settlement goods as 'Made in Israel'
In first-ever visit to settlement by incumbent secretary of state, U.S. top diplomat overturns former Democrat administration's guidelines to label settlement products as 'Made in West Bank'

Reuters | Updated: 11.19.20
Esser Agaroth (2¢):
היין הנקרא ע״ש מזכיר המדינה מייק פומפאו
Psagot wine named after U.S. Secretary of State Mike Pompeo
(Photo: AFP)
וַיִּשָּׂא יַעֲקֹב עֵינָיו, וַיַּרְא וְהִנֵּה עֵשָׂו בָּא, וְעִמּוֹ, אַרְבַּע מֵאוֹת אִישׁ; וַיַּחַץ אֶת-הַיְלָדִים, עַל-לֵאָה וְעַל-רָחֵל, וְעַל, שְׁתֵּי הַשְּׁפָחוֹת. (בראשית לג,א)

And Jacob lifted up his eyes and looked, and, behold, Esau came, and with him four hundred men. And he divided the children unto Leah, and unto Rachel, and unto the two handmaids. (Gen. 33:1)

This verse from this past week's Torah portion Wayishlah, begins the second to last encounter Jacob encounters Esau, their final one being when they come together to bury their father Isaac in Hevron (Gen. 35:29).

Esau is Jacob's (Israel's) older, twin brother (Gen. 25:24-26). One of Esau's grandchildren was none other than Amaleq, the descendants of whom tried to destroy Israel after leaving Egypt and crossing the Red Sea (Gen. 36:12, Ex. 17:8-16). Many believe that Amaleq was also behind the Holocaust. 

Esau and Edom are one and the same (Gen. 36:1, 8). Edom produced Rome (Bereshith Rabba, Pirqei d'Rabbi Eliezer 38, etc.). Edom is the West (Malbi"m). Edom is the fourth, current, and hopefully last of the Jewish People's exiles from our Land.

So, what is the connection between this week's Torah portion and the Secretary of State Mike Pompeo's recent visit to the West Bank, or more specifically, the ancestral land of the Tribe of Benjamin (see map)?

An examination of history will reveal the U. S. to be a major inheritor of the Roman Empire; it is a major component of Edom, Europe being the other component.

While the collectively co-dependent Hasbarite crowd must be crying for joy and ecstasy over the additional love and validation Israel believes it has received from the U. S. Government vis-à-vis this special visit, it should be learning from history, and that includes learning from Torah.

"Oh, but Trump is different than all previous U. S. Presidents! He's no threat! He's Israel's great friend! He even has Orthodox Jewish grandchildren!"

Well, his son-in-law Yoel Chaim (Jared) Kushner, the father of those Orthodox Jewish grandchildren says the following in the above video interview:
"...what we've done today is a major step. Right. Because we've given them an offer, where for the first time the where the whole, entire Islamic World can say the Mosque (Al-Aqsa) is safe, and any Muslim who wants to come to pray is welcome." (13:11)
So, having Jewish grandchildren doesn't impress me in the least. Nor should it impress you.

And where exactly will the Third Temple be built, Jared? You do believe that the Temple will be rebuilt, right? As an Orthodox Jew, you also believe that the Land of Israel is Divinely promised to the Jewish People, and to no other, right? I'll wait.

This is the cue for the Hasbarites to tell me that I "...just don't understand. This is strategy!" And if they could see me now, they would see my eyes rolling. A truly Jewish strategy never includes a denial of Torah. Distortion and manipulation of Torah are attributes of Esau, not Jacob. Apparently, this also includes those Jews stick stuck in the mentality of Edom, and not those still physically residing in Edom, but unfortunately, within Israel as well.

President Trump is different from previous presidents. He has thrown us a bone here and there, making us believe that he actually has Israel's best interests at heart. Meanwhile, he still supports the establishment of the a "Palestinian" Pseudostinian state, meaning the forfeiting of Divinely Promised lands. 

You did know that, right? 

President Trump has continued to show Edom's (ie. Esau's) true colors, wanting to manipulate Israel, including its lands, for the benefit of the U. S. As I have written before, President Trump has been doing an excellent job as U. S. President,... that is looking out for U. S. interests, not Israel's.

In President Trump's defense, he probably does believe that U. S. and Israeli interests are one and the same. But, they most certainly are not.
יאמר לך אדם חרבו שתיהן אל תאמן ישבו שתיהן אל תאמן חרבה קסרי וישבה ירושלים חרבה ירושלים  וישבה קסרי תאמן. (תלמוד בבלי מגילה ו,א)
Of Caesarea and Jerusalem--if one says to you, "Both are destroyed," you should not believe it. If one says, "Both are in their splendor," do not believe it; but if one says, "Caesarea was destroyed and Jerusalem is in its glory," or vice versa, you may believe it. (TB Megilla 6a)
Caesarea represents Rome, and Jerusalem Israel. Only one or the other can be in power at any given time. 

So many Jews have forgotten that exiles are actually punishments (Rb. Moshe Lichman, Eretz Yisrael in the Parsha). They look at history and see the horrors of the Babylonian, Persian, and Greek exiles. But, then they look around, at their homes, at their economic and educational opportunities, at their professional prestige, and even at their Jewish schools and yeshivas, and ask themselves, "What exile?"

Meanwhile, here in Israel, many American Jews still desperately try to hang onto their connection with big brother Esau. In the case of the so-called religious, right-wing, it's their connections with the Evangelicals, and yes, if you can imagine, even the more overt Christian missionaries. In the case of the secular and modern, left-wing Jews, it's their identification with the so-called "progressives," both from the U. S. and Europe.

Esau was the self-righteous, big brother who first gave up his birthright, tried to get it back by running after Jacob to kill him, then tried to manipulate his brother, kiss him (really bite him) and convince to come with him. Likewise throughout history, Christians have tried to kill us, convert us, and now "be our friend," showering us with love and money, and some even "apologizing," and shunning their previous ways. But, to what end? To regain Esau's birthright, bring us around full circle. The Ariza"l teaches that Yesh"u (Jesus) was actually a reincarnation of Esau.

But, our tradition also teaches us that Esau had sexual relations with whomever he chose, including other men's wives, men, and even animals. He also never fulfilled the mitzvah of brith milah (ritual circumcision). When he was a baby of eight days old, his brith milah was postponed, due to health concerns. In other words, he failed to commit to the Holy One, Blessed Be He and his Torah, just like the first Christians rejected the Oral Torah, preferring to do what they wanted, much like the Sadducees, the Karaites, Reform Movement, and now the predatory, so-called "Messianic" Jews. 

In other words, Esau was not just the father of the Christians, but also of the "progressive" side in the West. Not only do these people do whatever they want, and protest for the right to do so, many distort and manipulate the Torah in order to justify it, fooling themselves into believing that their unbridled "happiness" is what the Almighty wants. Countless Jews have been swept away by these notions. They have been assimilated into Western, Edomite culture. They have lost their way.

The materialistic trappings of galuth (exile) are powerful. But, what is the excuse of the Torah-observant, Jewish collaborators with Esau's disciples, allowing them to get a foothold in the Land (Mishneh Torah, Laws of Foreign Worship 10:1-9)? Do they use the excuse that Jews are not fully in control of the Land, to justify the relaxing of these Torah laws? They do not simply allow them to rent storage facilities, which is permissible; they facilitate their actual residence in the Land of Israel, which is not.

One known Christian "volunteer" in the Shomron (Samaria) has stated: 
"The battle is over the land, because God gave it to the descendants of Abraham, and that includes us!
Well, no. Actually, just last week I heard that in the Torah portion Wayishlah, Esau is referred to several times as Jacob's brother, and never as Isaac's son, nor Abraham's grandson. This is to show that he is not The Almighty's chosen inheritor, a fact constantly repeated throughout Torah.

Jewish collaborators also main the merit of Edom, by receives help from his descendants, and thus postposing its fall. Remember? Israel and Rome cannot stand simultaneously. These collaborators are also furthering the prevention of us Jews from standing on our own two feet. Sure it will be difficult at first, but spiritually and psychologically, this is the best prescription of a cure for the disease of assimilation.

Of course, you'll be asking, "Would a President Joe Biden be any better?" It depends on what you mean by better. I suppose that some Jews will believe that relinquishing parts of the Land of Israel to Esau's Christian descendants is preferable to surrendering it all to a borderless, globalist society, beginning with de-Jewification, and increased integration of Arabs into Israeli society and citizenry. Many Democrats clearly have this globalist objective at heart, and have become increasingly bold about it.

מבוסס על תמונה ע״י מרק מקלה / גטי תמונות
Based on a photo by Mark Makela/Getty Images
Of course, neither president is good for the Jews, because Jews should no longer be residing in a foreign Land of non-Jews. Yes! The U. S. is a foreign land to Jews!

Many have complained about how the State of Israel is run, and use that as a primary excuse for not living in the Land of Israel. My suggestion to these Jews is to stop complaining about the problem, and start being part of the solution. Move here and change things! Invest your time and energy, your whole lives in the Divinely Promised Homeland of the Jewish People, and not in those temporary refuges of Edom, such as the U. S., the rest of the Americas, Europe, Australia, New Zealand, and South Africa. 
No comments: