Wednesday, September 21, 2022

עוד משמעות אפשרית בסרטון שיר ויראלי על ירושלים / The Viral Video about Jerusalem is not What You Think

כ״ו לחודש השישי תשפ״ב
English follows the Hebrew.

אולי אני איחרתי להגיע לחגיגה של השיר "ג׳רוסלמה״ על ידי מאסטטר קיי. ג׳י. רק עכשיו הודיעו לי על סרטון וידאו וירלי של השיר. ניתן לצפות בסרטון אתגר הריקוד לשיר הזה באמצעות הקישור הזה. אבל בכלל לא מומלץ. ואני מסרב לשים את זה באתר ״עשר אגורות (2¢)״, גם בגלל המסר הנוצרי שלו וגם בגלל הרקדנים הלא מלובשים בצניעות שמוצגים בו.

למה יהודים משתתפים בהפצת סרטוני השיר הזה? האם מתיחסים לזה כסוג של יחסי ציבור חיוביים לישראל וירושלים? הסברה?

כדאי לכם לדעת שהשיר הזה לא עוסק בזה. מה? אף אחד לא השקיע אפילו דקה כדי לקרוא את המילים של השיר? לא משנה הכוונוה המקורית של המלחין. לדעתי השיר הזה מזכיר לנו שכל אומות העולם רוצים חלק של ירושלים או אפילו כל העיר כולה כוללת הר הבית. עוד הרבה מאמינים שירושלים צריכה להיות עיר בינלאומית חוח, בדיוק לפי רצון האו"ם (והערב רב). הוותיקן, הנוצרים האורתודוכסים, הנוצרים האוונגליסטים, המוסלמים, האפריקאים הטוענים שהם עם ישראל האמיתי, וכמובן, גם הפרוגרסיבים וגלובליסטים, כולם רוצים לכבוש את ירושלים.
השיר ״ג׳רוסלמה״ של מאסטר קיי ג׳י ונומצ'בו הוא שיר גוספל (בשורה נוצרית) אמיתי. משמעות העיקרית לשיר היא ש"ירושלים היא ביתי, (ה') תנחה אותי, תלך איתי, אל תעזוב אותי כאן. (גומבזה)

שיר פולחן לריקוד דרום אפריקאי ״ג׳רוסלמה״ זכה ל-124 מיליון צפיות ולמספר רב של סרטוני ריקוד בינלאומיים מבוססים בו ברחבי העולם. הבנת המילים יכולה לעזור לך לעבוד את אלוהים עם השיר, וגם להנות מהמנגינה ומהריקוד. בהקשר, הזמרת מדברת על 'ירושלים' כעל העיר השמימית, שהיא הבית האמיתי שלה שהיא מצפה לו. היא מבקשת מאלוהים ללכת איתה ולהגן עליה עד שהוא ייקח אותה הביתה לגן עדן... (Joy News) (אני מסרב לכתוב כאן המשך הקטע שהוא כולל האמונות ועיקרונות הנוצריים.)
עשר אגורות (2¢):
אם השיר הזה מטאפורה לחזון הנוצרי של החיים שלאחר המוות או לא, לא משנה. אין לאף יהודי שום סיבה להנות, לשבח, להפיץ או אפילו לנצל את השיר הזה ככלי יחסי ציבור הסברה לישראל או לירושלים.

השיר הזה לא על כמה נפלאה ירושלים היא. השיר הזה לא על כמה נפלאה היא שירושלים בידי עם ישראל כמו שצריכה להיות לפי שבועת הקב״ה. למרות הכוונה המקורית של מי שכתב את השיר, השיר הזה רומז על העובדה שאומות העולם רוצים לכבוש בה, פיזית, רוחנית, או מטפורית....
אם זה לא מפריע לכם, אז שבסיס השיר בעבודה זרה כן צריך להפריע לכם. אסור לקבל שום הנאה מעבודה זרה בכלל.

אני רוצה להדגיש שהתלונה שלי לא נגד המלחין ולא נגד הזמרת. הנוצרים עושים את מה שעושים. לעתים קרובות הם נוהגים כהאב שלהם עשיו. אלא אני מוכיח תוכחה לאחים שלי,כל שכן לקראת ראש השנה, אם כי רובם לא ידעו מראש שהשתתפות בהפצת סרטון השיר הזה היא בעייתית.

Maybe I'm late to the party. But, I was just made aware of a dance challenge video clip making the rounds. It can be viewed by clicking here, if you must. I refuse to embed it on Esser Agaroth (2¢), both due to its Christian message and to the immodest dancers presented in it.

Why is this video being sent around by Jews? Is this being propped up as some sort of positive PR for Israel and Jerusalem? Hasbara?

You need to know that this video is not about that. Didn't anyone bother to read the lyrics? Irregardless of the composer's original intentions, from my perspective, this song is a reminder that everyone wants a piece of Jerusalem, and that many believe it should be an international city, just like the United Nations (and Erev Rav) has always wanted it to be. The Vatican, Christian Orthodox, Evangelicals, Muslims, Africans laying claim to Israel, and of course, so called progressives and globalists ALL want a piece of Jerusalem, if not all of it for themselves, and that includes the Temple Mount, I might add.
Jerusalema song by Master KG and Nomcebo is a true Gospel song. The key meaning to the song is that ” Jerusalema is my home, (Lord) guide me, walk with me, do not leave me here. (Gumbaza)

South African dance worship song “Jerusalema” has hit 124 Million views and numerous international copy dance videos around the world. Understanding the lyrics can help you can worship God with the song as well as enjoying the tune and dance. In context, the singer speaks of ‘Jerusalem’ as the heavenly city, which is her true home she is looking forward to. She asks God to walk with her and protect her until he takes her home to heaven.... (Joy News) (I refuse to post the Christian doctrine which follows.)
Esser Agaroth (2¢):
Metaphor for the Christian version of the afterlife or not, there is absolutely no reason for any Jew to enjoy, praise, distribute, nor even exploit this song as positive PR for Israel or Jerusalem.

This is song is not about how wonderful Jerusalem is, in the hands of the Jews it was Divinely promised to. It is about non-Jews possessing it, physically, spiritually, metaphorically.

Take your pick.

If this does not touch you, then the song's basis in avodah zarah (foreign worship) should. It is forbid to receive any benefit from avodah zarah whatsoever.

I emphasize that my issue is not with the writer or the singer of this song. Christians do what Christian do, much like their ancient progenitor Esau did. Rather, I am rebuking my fellow Jews who participated, albeit most probably did not know any better, especially now right before Rosh Hashanah (Jewish New Year).

No comments: